Késnek a szerelvények a pécsi fővonalon, mert elgázolt egy embert egy személyvonat péntek reggel Pincehely és Keszőhidegkút-Gyönk között – közölte a Mávinform Facebook-oldalán.
Azt írták, a Keleti pályaudvarról 6:30-kor Kaposvárra indult Kresz Géza InterCity ütött el egy embert. A gázolás miatt Pincehely és Keszőhidegkút-Gyönk között pótlóbuszok közlekednek.
A délelőtti órákban jelentősen hosszabb eljutási időre, késésekre és kimaradó járatokra kell számítani a pécsi fővonalon – tudatta a Mávinform.
Délutánra újra menetrend szerint közlekednek a vonatok a pécsi vonalon
Délutánra helyreállhat a menetrend a pécsi vonalon, ahol korábban gázolás miatt késtek a vonatok – közölte a Mávinform pénteken a vasúttársaság honlapján.
Befejezték a helyszínelést Pincehely és Keszőhidegkút-Gyönk között, ahol reggel a Keleti pályaudvarra induló Kresz Géza InterCity elgázolt egy embert.
A tájékoztatás szerint 10 óra óta ismét közlekedhetnek a vonatok a két állomás között. A késések fokozatosan csökkenhetnek, és kora délutánra helyreállhat a menetrendszerű közlekedés a pécsi fővonalon.