Czakó Zsolt nemzetközileg elismert, Ferenczy Noémi-díjas grafikusművész alkotásait mutatja be a pécsi Zsolnay Kulturális Negyed m21 Galériája február 13. és március 16. között.
A galériát üzemeltető Zsolnay Örökségkezelő NKft. MTI-hez eljuttatott közleményében azt írták: az Álló/Mozgó című kiállítás “egyedülálló utazásra invitálja” a látogatót.
Czakó Zsolt munkáit az intellektuális mélység jellemzi, amely különleges atmoszférát teremt, egyedi stílusa pedig egyaránt merít a klasszikus grafikai hagyományokból és a modern digitális technikákból – jelezték, kitérve arra, hogy fotográfiát, grafikát és experimentális tipográfiát finom arányban ötvöző munkáival nemcsak itthon, hanem külföldön is nagy ismertséget szerzett magának vezető szakmai körökben.
Könyvtervei, kiállítási grafikái, kiadványai, cégeknek, állami és kulturális intézményeknek készült arculatai számos publikációban váltak nemzetközileg is ismertté. Az amerikai Print magazin, az angol Creative Review és Zoo, a holland Items, az olasz Artlab és a francia Étapes folyóiratok szerkesztői több alkalommal válogatták be munkáit – sorolták.
Czakó Zsolt a hagyományos tervezőgrafikai megbízások mellett készített rövid filmeket, főcímeket és komplex televíziós megjelenéseket a közmédia, a Hír Tv vagy a strasbourgi székhelyű ARTE televízió, és a MÜPA számára is, a Duna Tv-nek 2003-ban készített “Egyszer volt…” című filmsáv főcímével megnyerte az első Kamera Hungária verseny kategóriájának fődíját is.
A vizuális kultúra minőségi változása kiemelten fontos számára, ezért tervezői tevékenysége mellett tanítással, előadásokkal, kiállítások szervezésével is foglalkozik, és számos nemzetközi rendezvény résztvevője, előadója.
Kiállító művészként vagy tervezőgrafikusként olyan értékteremtés számára a cél, amely elősegíti a populárisnak mondott vizuális kultúra jelentésének pozitív újradefiniálását, tehát számára a design nem pusztán esztétikai kérdés, hanem olyan kommunikációs feladat, amely társadalmi felelősségvállalással is együtt jár.
Az m21 Galériában látható Álló/Mozgó című kiállítás egy “komplex térbeli vizuális esszé” Nacsinák Gergely írásainak felhasználásával – olvasható a március 16-ig látható tárlatot beharangozó kommünikében.