A Richter Központban, ünnepélyes ceremónia keretében írták alá a Richter Innovációs Ökoszisztémához csatlakozó intézmények a Partnerségi megállapodást. Ez a megállapodás három kutatási hálózatban – Neuroinflammáció, Neuropszichiátriai Transzláció és Humán Reprodukció – az innováció erősítését, az új felvetések megismerését és ezek hasznosítását tűzte ki célul.
A Richter 2022-ben kezdte meg egy új, innovációs együttműködési struktúra kidolgozását, amely a korábban nem kezelt orvosi társadalmi igények megoldására irányul. A vállalat egyetemek, kutatóintézetek és start-upok munkacsoportjaiból álló hálózatokat szervezett, amelyek a legkiválóbb kutatókat tömörítik, akik osztják a Richter innovációs céljait, ezzel biztosítva a hazai gyógyszergyártás és gyógyszeripari kutatás-fejlesztés hosszú távú fenntarthatóságát.
Kutatói szabadságon alapuló gyakorlat
Az elmúlt évek során új igények merültek fel az egyetemi és akadémiai együttműködések terén. A Richter ezt felismerve az “open innovation” elvét alkalmazva hozta létre a három Hálózatból álló Richter Innovációs Ökoszisztémát.
A legjobbak a legjobbakkal
Orbán Gábor, a Richter Gedeon Nyrt. vezérigazgatója hangsúlyozta, hogy a kutatás során fontos a külső tudás és erőforrások felhasználása. Az új innovációs ökoszisztéma keretet biztosít, amelyben a legjobb egyetemi és akadémiai kutatók együttműködhetnek az ipari szektorral, lehetőséget biztosítva az eddig fel nem ismert orvosi és társadalmi igények kielégítésére.
Falakon túli tudás felhasználása
“A Richter számára kulcsfontosságú, hogy a saját falain kívüli tudást és erőforrásokat is felhasználja a kutatás és fejlesztés során. A most létrehozott innovációs ökoszisztéma egy olyan keretet ad, amelyben a legjobb egyetemi és akadémiai kutatók működhetnek együtt az ipari szektorral, annak érdekében, hogy eddig fel nem ismert orvosi, társadalmi és piaci elvárásokra válaszoljanak, anélkül, hogy innovatív megközelítésük, publikációs szabadságuk csorbulna. Mindezt csúcskategóriás laboratóriumi környezetben, a legmodernebb eszközök és technológiák alkalmazásával tehetik. Meggyőződésünk, hogy a most létrejött Richter Innovációs Ökoszisztéma jóvoltából olyan innovatív megoldások születnek, amelyek az emberek életminőségére és a társadalom működésére is jótékony hatással lehetnek – ismertette Orbán Gábor, a Richter Gedeon Nyrt. vezérigazgatója.”
Az Pécsi Tudományegyetemet Prof. Dr. Miseta Attila képviselte.
(Pécsi Tudományegyetem)