Micsoda feltámadás! Kétgólos hátrányból 5-3-ra verte a Loki a Honvédot

Sport

A szünetben még 3-1-re vezetett a Budapest Honvéd a Nagyerdőn, és már-már az NB II-be száműzte volna a közönség a Lokit, amikor jött az elképesztő második felidő.

Lukics és Bőle góljaival (előbbi tizenegyesből született) 2-0-ra vezetett már a Honvéd az első félidő 28. percében, amikor jó tíz percre rá Dzsudzsák Balázs szerencsés körülmények között értékesített egy büntetőt, és úgy tűnt, meccsben marad a Loki. Majd a 45. percben újra betalált a Honvéd, és letargikus hangulatba taszította a hazai közönséget (1-3).

A második félidő viszont maga volt a csoda. Ugrai gyönyörű gólt lőtt, Dzsudzsák egalizált, majd Deslandes és Németh góljaival kivégezte a DVSC a győzelmet már a markában érző Honvédot.

A mérkőzés legszebb gólját Ugrai Roland szerezte:

OTP Bank Liga, 12. forduló.

DVSC-Honvéd 5-3 (1-3).

Nagyerdei Stadion, 3170 néző. Vezette: Karakó.

DVSC: Gróf – Nikolic, Deslandes, Korhut (Ugrai, 46.)- Bévárdi (Baranyai, 92.), Baráth P. (Németh K., 46.), Varga J., Dzsudzsák, Ferenczi – Bódi (Babunski, 82.), Sós (Tischler, 46.). Megbízott vezetőedző: Jeremiás Gergő.

Honvéd: Szappanos – Mezghrani, Batik, Baráth B., Klemenz (Pantelic, 75.), Tamás K. – Bőle (Hachach, 67.), Zsótér (Eppel, 87.), Nono – Balogh N., Lukic. Pályaedző: Szamosi Tamás.

Gól: Dzsudzsák (37., 11-esből, 58.), Ugrai (56.), Deslandes (67.), Németh K. (70.), illetve Lukic (25., 11-esből), Bőle (29., 45.).

Sárga lap: Deslandes (24.), Ferenczi (37.), Németh K. (75.), illetve Klemenz (36.), Eppel (90.).