Védelem-egészségügyi kutatások indulnak a Pécsi Tudományegyetemen

Egyetem

Műveleti vagy katasztrófahelyzetben alkalmazható megoldásokat dolgoz ki a jövőben egyebek mellett egy a Pécsi Tudományegyetem (PTE) orvosi karán működő kutatói munkacsoport – tájékoztatta a baranyai felsőoktatási intézmény az MTI-t.

Az intézmény 428 millió forintos támogatást nyert el a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal Tématerületi Kiválósági Program keretében egy úgynevezett védelem-egészségügyi kiválósági központ létrehozására. A kutatócsoport tevékenységének fókuszában szerepel, hogy a kor legmodernebb eszközeivel és technológiájával támogassa az orvos- és egészségtudományi, valamint műveleti képzésben résztvevőket – írták.

A központ munkájának irányításával megbízott egyik szakembert, Rendeki Szilárdot, idézve kiemelték a közleményben, hogy a védelem-egészségügy területén keletkező tudományos kérdésekre és felmerülő gyakorlati problémafelvetésekre kínál majd megfelelő megoldásokat a kutatócsoport, amely ezzel segíti a hatékonyabb műveleti ellátást is.

A kutatási eredményeket így egyebek mellett műveleti helyzetekben, katasztrófahelyzetben, orvosképzésben, laboratóriumi munkában vagy klinikai ellátásban hasznosíthatják a későbbiekben – olvasható a PTE kommünikéjében.